Büyük Değişimin Eşiğinde Anadolu
Kitap Tanıtımı:
"Anadolu Misyonu" Ergün Arıkdal

Önsöz'den:
...
Devre sonunun, yani ahir zamanın en belirgin özelliği “ayakların baş, başların da ayak” olmasıdır. Her şey tersyüz olmuş, maneviyat ile maddiyat birbirine karışmış, kendisini her yerde gösteren dejenerasyon yani yozlaşma maddi manevi her alanda en güvenilir kurumları dahi sinsice içeriden teslim almıştır.

Dünya okulunun bu son döneminde, ancak “uyanabilecek durumda olanlar için” müfredata eklenen SON DERS başlamak üzeredir (Başlamıştır). Bu son dersin ‘Birleşik Anadolu Halkı’nın yurdu olan ‘Türkiye’de başlaması rastlantı olmayıp, kökeni binyıllar öncesine dayanan devresel bir tamamlanma olduğu bilinmelidir. Farkında olalım veya olmayalım art arda üç büyük varlığın Anadolu’da doğmasının, Anadolu Halkı’nın birçok mucize ile bu günlere gelmesinin bizlerin henüz bilmediğimiz nedenleri olduğu aşikârdır. Bu son dersten öğrenilecek bilgilerin yeryüzü insanını daha ileri düzeyli idraklere ulaştıracağı, Yukarının da kapanmamış defterleri kapatacağı ve bitmemiş bazı işlerin de bitmesini sağlayacağı bellidir. Başın ve sonun mimarları olan plansal varlıklar, üzerlerinde nice karlar eritip şifalı pınarlara dönüştüren ulu dağlar gibi dimdik ayakta ve görevlerinin başındadırlar.

Elinizdeki bu kitap, Üstat Ergün Arıkdal'ın çeşitli konferans, makale ve radyo konuşmalarından derlenerek hazırlanmıştır.

Çok önemli değişimlerin eşiğinde olduğumuz bu dönemde, Üstat Ergün Arıkdal’ın yıllar önce açık ve duru bir şekilde ifade etmiş olduğu bu yüksek bilgi ve sezgi ürünü olan uyarıcı ve uyandırıcı bilgileri okuyucularımızla paylaşabiliyor olmak bizlere tarifi imkânsız bir mutluluk vermektedir.

Bu kitabın derlenmesinden basımına kadar geçen süreçlerde emeği geçen, destek veren, isminin burada zikredilmesini isteyen veya istemeyen tüm vazife dostlarına gönül dolusu şükranlarımızı sunuyoruz.

Tarık Arıkdal

Enstitü Yayınları
Ergün Arıkdal Ruhsal Araştırmalar Enstitüsü

 

 
 
 
Adres : Tunalı Hilmi Caddesi Seğmenler İşhanı, No:96 Kat:4 Daire:14 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : 0312 434 05 24
e-Mail : aradposta@yahoo.com
ANA SAYFA
KURUMSAL
KONFERANSLAR
İLETİŞİM
TEMEL BİLGİLER
İLAHİ NİZAM VE KAİNAT
SADIKLAR PLANI
AKADEMİ KATILIMCI YORUMLARI
ETKİNLİKLER
AKADEMİ
ARAD BÜLTENİ
MAKALELER
SSS
FAYDALI LİNKLER
© 2014    |   TÜM HAKLARI GİZLİDİR